4 powody, dla których powinieneś odwiedzić Kubę

Dla wielu osób Kuba jest albo miejscem, które chcieliby odwiedzić, albo takim, o którym niewiele wiedzą. Być może jest to spowodowane historią polityczną, a może jej odizolowanym położeniem, które sprawia, że wydaje się ona niedostępna i mało zachęcająca. Jednak ten wyspiarski kraj ma tak wiele do zaoferowania jako destynacja turystyczna. W rzeczywistości dla tych, którzy mają ducha przygody, Kuba jest idealna do odkrywania jej kultury i cudów natury. Oto cztery powody, dla których powinieneś odwiedzić Kubę raczej wcześniej niż później.

Podróżowanie na Kubę jest łatwiejsze niż kiedykolwiek

Stosunki Kuby ze Stanami Zjednoczonymi były przez dziesięciolecia skostniałe, ale ostatnio uległy one poprawie. W rezultacie, dzięki przywróceniu komercyjnych połączeń lotniczych między tymi dwoma krajami, możesz teraz odwiedzić Kubę bez większych problemów. Chociaż będziesz musiał pokazać dowód swoich planów podróży, aby odwiedzić Kubę, nie ma procesu ubiegania się o wizę jako taką. Innymi słowy, jeśli możesz się tam dostać, możesz jechać.

Naturalne piękno Kuby jest niezrównane

Kultura podróżnicza Kuby może być stosunkowo nowa dla niektórych odwiedzających, ale na tej wyspie nie brakuje naturalnego piękna. Zróżnicowany krajobraz obejmuje plaże, jeziora, lasy i surowe góry. Ten szeroki wachlarz cech krajobrazu sprawia, że są to idealne wakacje dla tych, którzy kochają naturę i przygodę. Plaże Kuby są jednymi z najpiękniejszych na Karaibach, a woda jest zazwyczaj wystarczająco ciepła, aby się na niej kąpać. Jezioro Lakeazo jest jednym z największych słodkowodnych jezior na Karaibach, a jego okolice to park narodowy. I chociaż góry na wyspie nie są tak wysokie jak te w pobliskich krajach, takich jak Jamajka czy Puerto Rico, to nadal są wspaniałe i idealne do wędrówek. Zobacz na https://globzon.travel.pl/kuba-wycieczki/

Kuba jest miejscem o uderzającym naturalnym pięknie.

Z wyborem uderzających naturalnych krajobrazów, Kuba jest miejscem naturalnego piękna jak mało które. Wśród najbardziej godnych uwagi są wapienne jaskinie Bagna Zapata, oszałamiające ogrody koralowe Ogrodów Królowej i imponująca Zatoka Świń. Jaskinie na bagnach są uderzającym przykładem krasowej topografii wyspy. Formacje wapienne, utworzone miliony lat temu, mają w niektórych miejscach tysiące stóp długości. Ogrody Królowej są żywym ekosystemem koralowym, domem dla tysięcy gatunków ryb, koralowców i innego życia morskiego. Zatoka Świń to naturalne słone jezioro, które jest jednym z największych rezerwatów ptaków na Karaibach. To wszystko są przykłady naturalnego piękna na Kubie, ale jest ich o wiele więcej do odkrycia.

Kuba to miejsce dla miłośników przygód

Eksploracja oszałamiających krajobrazów wyspy jest koniecznością dla miłośników przygód. Istnieje jednak wiele innych aktywności, które są idealne dla tego tłumu. Para żeglarstwo to ekscytujący sposób na doświadczenie oceanu i poznanie kubańskiej kultury i dzikiej przyrody. Żeglowanie z delfinami jest jedną z najbardziej popularnych aktywności w tym rejonie. Hawana i Santiago mają mnóstwo sklepów i rynków sprzedających pamiątki. Alternatywnie, pchli targ w Hawanie jest miejscem, w którym można znaleźć zabytkowe kubańskie pamiątki.